icon
Türkiye'nin Her Yerinden 444 36 98

iPhone kullanıcılarının merak ettiği iPhone silinen fotoğrafları geri getirme durumu mümkün müdür? Konusu olmaktadır. İphone telefon kullanan kişiler, günümüz şartlarında herhangi bir nedenden ötürü ya da bilmeden silinmesini istemediği fotoğraflarının silinmesiyle karşı karşıya kaldıklarında fotoğrafları kurtarma ile ilgili neler yapılabilir konusunu araştırırlar. Bunun için denenebilir birçok teknik bulunmakla beraber iPhone zaten telefonlarında da fotoğrafların silinmemesi için kullanıcılara birçok kolaylık sağlamaktadır.

Öncelikli olarak fotoğrafların geri getirilmesi noktasında faydalancağınız şey, iphone dan fotoğraf silinirken direkt olarak 30 gün boyunca silinen fotoğraflar klasöründe saklamasıdır. Bu sayede silinen dosyaları yedeklemesinden geri getirebilir, silinen klasör içerisinde bulabilirsiniz. Böylelikle sizin son 30 gün içerisinde kalıcı olarak silmediyseniz eğer yanlışlıkla ya da bilerek sildiğiniz tüm fotoğraflara hemen ulaşabilmeniz mümkün olmaktadır.

Yedekten Silinen Fotoğrafları Kurtarma Yöntemi

Genelde telefonlarda yedekleme sistemi bulunmakta ve günlük, haftalık otomatik şekilde yedek aldırabiliyorsunuz. Geri yükleme yapmak için de iCloud yedeklerindeki şekilde, yedekten geri yükleme şekilde istediğiniz fotoğraf ve videolarınıza tekrar kavuşabilirsiniz. Yedek geri yüklemelerinde kalıcı olarak silme işlemi yapmış olsanız da, eğer silme işlemi öncesinde yedeğiniz varsa fotoğraflarınızı ve videolarınızı bu sayede kurtarabilir olacaksınız.

Yedekleme sistemi iPhone'da iTunes veya iCloud üzerinden yapılmaktadır. Siz de iPhone'da kaybolan tüm fotoğraflarınızın iCloud yedeklemesini açarak, burada yedekten kurtarma yöntemiyle silinen fotoğrafları geri getirebilirsiniz. Burada silinen verilerin tarihi ile yedek tarihlerini kıyaslayarak, eğer yedekler ihtiyacınızı görür noktasında ve verilerinizi kurtarır seviyesindeyse hemen verilerden geri yükleme yapabilirsiniz.

iTunes içerisinde yedeğiniz varsa, bilgisayardan iTunes yedeklemesini açıp, burada yedeklemede tüm verileri tarayabilir, görebilirsiniz. Hangi tarihteki yedeği seçmek istiyorsanız hemen seçip iPhone'a geri yükleme başlatabilirsiniz. Bu sayede hızlıca geri yükleme işlemlerinizi başlatır ve silinen, kaybolan verilerinizi kısa sürede kurtarmayı başarabilirsiniz.

Son Silinenler Klasörü Kontrol Edin

iPhone telefonlarının en iyi özelliklerinden biri de, bilerek ve isteyerek silmek istediğiniz fotoğrafları “son silinenler” klasörüne atmasıdır. Fotoğraflar uygulaması içerisinde bulunan klasörler arasında Son Silinenler, 30 gün boyunca verilerinizi saklayan bir klasör olarak karşınıza çıkar. Böylelikle sildiğiniz fotoğrafları iPhone iPad ya da iPod touch olması fark etmeksizin, tüm fotoğraflarınızın son silinenler klasörüne gittiğini görebilirsiniz. Bu durum bilgisayarlarda geri dönüşüm kutusu olarak bilinir. Silinen son fotoğrafı burada görebilir, 30 günden geriye sayım yapan diğer eski sildiklerinizi de görmeniz mümkündür.

Son Silinenler klasörü içerisinde bir fotoğrafı açtığınızda, sağ alt kısımda kurtar menüsü çıkar. Eğer dosyaları geri yüklemek veya kurtarmak istiyorsanız direkt olarak kurtar seçeneği ile istediğiniz fotoğrafı kurtarabilirsiniz.

iPhone Son Silinenlerden Silinen Fotoğrafları Geri Getirme

İcloud.com sitesinde, iPhone veri kurtarma yapmak isteyen kullanıcılar hem iCloud Drive’dan hem de diğer uygulamalardan silinen fotoğraflarını geri kurtarabilir. Ancak bu kurtarma yolunda kalıcı olarak sildiğiniz dosyaları yükleyemezsiniz. Eğer iCloud ya da iWork uygulamasından dosya kurtarmak istiyorsanız, Apple ürünleri ve Windows yazılımı yüklü cihazların tamamından sildiğiniz medyaları geri yükleyebilirsiniz.

iPhone telefonlarda, yanlışlıkla ya da isteyerek sildiğiniz fotoğrafların depolandığı bir klasör bulunur. Son silinenler denilen bu klasörde, sildiğiniz tüm medyalar belli bir süre kadar telefonunuzda kalır. Fotoğraflarınızı kurtarmak için son silinenler klasörüne göz gezdirip, sildiğiniz medyaları tekrardan yükleyebilirsiniz. Son silinenler albümünü kontrol ederek, 30 gün önce sildiğiniz tüm medyalara ulaşabilirsiniz.

Son silinenler klasöründe fotoğraflar 30 gün boyunca albümde kalmaya devam eder. Geri yüklemek istediğiniz dosyalar varsa, fotoğrafları geri getirmek için kurtarma yöntemini kullanabilirsiniz. iCloud.com’da bulunan iCloud Drive penceresinin sağ alt köşedeki son silinenler albümüne tıklayın. İsterseniz tüm medyayı, isterseniz dilediğiniz birkaç tane video ve fotoğrafı seçin. Seçtiklerinizi geri yüklemek için kurtar butonuna tıklayın. Medyayı hangi klasörde sildiyseniz kurtardığınız zaman fotoğraf ve medyamız o klasöre gider. Örneğin, camera klasöründen fotoğraf silip tekrar yüklediyseniz, kurtardığınız fotoğraf camera klasörüne geri dönecektir. Geri yüklediğiniz medyayı bu klasörde bulabilirsiniz.

Eğer diğer uygulamalardan sildiyseniz, yine tüm Apple ürünlerinde ve Windows yazılımı bulunan cihazlarda sildiklerinizi geri yükleyebilirsiniz. Bu işlemi de 30 gün içinde yapmalısınız, aksi takdirde sildiğiniz medyalar tamamen kaybolacaktır. Diğer uygulamalardan sildiğiniz fotoğraf ve videoları geri getirmek için iCloud.com’dan yardım almalısınız. iCloud.com’da bulunan ayarlar sekmesine tıklayın ve ileri düzey bölümünde bulunan ‘ dosyaları geri yükle ' seçeneğini bulun. İster tek tek ister albümdeki tüm medyayı tamamen seçerek geri yükle butonuna bastığınızda, diğer uygulamalardan sildiğiniz medyalara tekrar ulaşabilirsiniz.

• Albümlerinizde bulmak istediğiniz fotoğraf veya videoyu göremediyseniz, izlenceler bölümünde bulunan son silinenler klasörüne bakabilirsiniz. Kaybolan medyanızı son kullanılanlar klasörüne geri taşımak için her cihazda farklı bir yöntem kullanılır. Eğer iPhone, iPad veya iPod Touch cihazlarınızı kullanıyorsanız, fotoğraf veya videoya dokunarak kurtar seçeneğini işaretleyin ve geri getirmek istediğinizi onaylayın.

• Eğer Mac cihazınızda silinenleri geri getirmek isterseniz, kurtaracağınız medyaya dokunmanız ve kurtar butonunu seçmeniz yeterli olacaktır.

Profesyonel Çözümleri Deneyin

iCloud yedeklemesi açık değilse ve fotoğraflarınızı bilerek ya da bilmeyerek sildiyseniz, çok hızlı ve pratik bir şekilde fotoğraflarınızı tekrar kurtarabilirsiniz. Bunun için yararlanacağınız şey, profesyonel çözümler olabilir. Profesyonel data kurtarma noktasında yararlı firmalardan destek alabilir ve uzman ekibiyle beraber verilerinizi teknik uygulamalar ile kurtarabilecek güce sahip olduklarını çalışmalarıyla birlikte görebilirsiniz.

Telefonlarınızda yedeklediğiniz, hiçbir yerde yedeği bulunmayan dosyaları geri kurtarabilme noktasında yararlanacağınız profesyonel çözümler, data kurtarma merkezleri üzerinden alacağınız desteklerdir. Böylelikle istediğiniz silinen fotoğraf, belge, video ya da benzer birçok dosyanın profesyonel çözümü olarak data kurtarma imkanlarından yararlanabileceğinizi de unutmayınız.


RASTGELE