icon
Türkiye'nin Her Yerinden 444 36 98

iPhone kullanıcılarının merak ettiği iPhone silinen fotoğrafları geri getirme durumu mümkün müdür? Konusu olmaktadır. İphone telefon kullanan kişiler, günümüz şartlarında herhangi bir nedenden ötürü ya da bilmeden silinmesini istemediği fotoğraflarının silinmesiyle karşı karşıya kaldıklarında fotoğrafları kurtarma ile ilgili neler yapılabilir konusunu araştırırlar. Bunun için denenebilir birçok teknik bulunmakla beraber iPhone zaten telefonlarında da fotoğrafların silinmemesi için kullanıcılara birçok kolaylık sağlamaktadır.

Öncelikli olarak fotoğrafların geri getirilmesi noktasında faydalancağınız şey, iphone dan fotoğraf silinirken direkt olarak 30 gün boyunca silinen fotoğraflar klasöründe saklamasıdır. Bu sayede silinen dosyaları yedeklemesinden geri getirebilir, silinen klasör içerisinde bulabilirsiniz. Böylelikle sizin son 30 gün içerisinde kalıcı olarak silmediyseniz eğer yanlışlıkla ya da bilerek sildiğiniz tüm fotoğraflara hemen ulaşabilmeniz mümkün olmaktadır.

Yedekten Silinen Fotoğrafları Kurtarma Yöntemi

Genelde telefonlarda yedekleme sistemi bulunmakta ve günlük, haftalık otomatik şekilde yedek aldırabiliyorsunuz. Geri yükleme yapmak için de iCloud yedeklerindeki şekilde, yedekten geri yükleme şekilde istediğiniz fotoğraf ve videolarınıza tekrar kavuşabilirsiniz. Yedek geri yüklemelerinde kalıcı olarak silme işlemi yapmış olsanız da, eğer silme işlemi öncesinde yedeğiniz varsa fotoğraflarınızı ve videolarınızı bu sayede kurtarabilir olacaksınız.

Yedekleme sistemi iPhone'da iTunes veya iCloud üzerinden yapılmaktadır. Siz de iPhone'da kaybolan tüm fotoğraflarınızın iCloud yedeklemesini açarak, burada yedekten kurtarma yöntemiyle silinen fotoğrafları geri getirebilirsiniz. Burada silinen verilerin tarihi ile yedek tarihlerini kıyaslayarak, eğer yedekler ihtiyacınızı görür noktasında ve verilerinizi kurtarır seviyesindeyse hemen verilerden geri yükleme yapabilirsiniz.

iTunes içerisinde yedeğiniz varsa, bilgisayardan iTunes yedeklemesini açıp, burada yedeklemede tüm verileri tarayabilir, görebilirsiniz. Hangi tarihteki yedeği seçmek istiyorsanız hemen seçip iPhone'a geri yükleme başlatabilirsiniz. Bu sayede hızlıca geri yükleme işlemlerinizi başlatır ve silinen, kaybolan verilerinizi kısa sürede kurtarmayı başarabilirsiniz.

Son Silinenler Klasörü Kontrol Edin

iPhone telefonlarının en iyi özelliklerinden biri de, bilerek ve isteyerek silmek istediğiniz fotoğrafları “son silinenler” klasörüne atmasıdır. Fotoğraflar uygulaması içerisinde bulunan klasörler arasında Son Silinenler, 30 gün boyunca verilerinizi saklayan bir klasör olarak karşınıza çıkar. Böylelikle sildiğiniz fotoğrafları iPhone iPad ya da iPod touch olması fark etmeksizin, tüm fotoğraflarınızın son silinenler klasörüne gittiğini görebilirsiniz. Bu durum bilgisayarlarda geri dönüşüm kutusu olarak bilinir. Silinen son fotoğrafı burada görebilir, 30 günden geriye sayım yapan diğer eski sildiklerinizi de görmeniz mümkündür.

Son Silinenler klasörü içerisinde bir fotoğrafı açtığınızda, sağ alt kısımda kurtar menüsü çıkar. Eğer dosyaları geri yüklemek veya kurtarmak istiyorsanız direkt olarak kurtar seçeneği ile istediğiniz fotoğrafı kurtarabilirsiniz.

Profesyonel Çözümleri Deneyin

iCloud yedeklemesi açık değilse ve fotoğraflarınızı bilerek ya da bilmeyerek sildiyseniz, çok hızlı ve pratik bir şekilde fotoğraflarınızı tekrar kurtarabilirsiniz. Bunun için yararlanacağınız şey, profesyonel çözümler olabilir. Profesyonel data kurtarma noktasında yararlı firmalardan destek alabilir ve uzman ekibiyle beraber verilerinizi teknik uygulamalar ile kurtarabilecek güce sahip olduklarını çalışmalarıyla birlikte görebilirsiniz.

Telefonlarınızda yedeklediğiniz, hiçbir yerde yedeği bulunmayan dosyaları geri kurtarabilme noktasında yararlanacağınız profesyonel çözümler, data kurtarma merkezleri üzerinden alacağınız desteklerdir. Böylelikle istediğiniz silinen fotoğraf, belge, video ya da benzer birçok dosyanın profesyonel çözümü olarak data kurtarma imkanlarından yararlanabileceğinizi de unutmayınız.