icon
Türkiye'nin Her Yerinden 444 36 98

Son yıllarda çalınan Instagram hesapları pek çok kişinin tedirginlik yaşamasına neden oluyor. Instagram’ın sanal ağdaki popülerliği arttıkça kullanıcı sayısında da hızlı bir artış yaşanıyor. Ancak her kullanıcının mutlaka çeşitli güvenlik önlemleri alması gerekir. Genellikle Instagram hesabı güvenliği nasıl sağlanır sorusu tahmin edilmesi zor şifreler kullanımı şeklinde yanıtlanıyor. 

Elbette hesabın güvende olması için şifrenin doğru seçilmesi büyük önem taşıyor. Ancak alınabilecek önlemler sadece tahmin edilmesi zor bir şifre kullanmaktan ibaret değil. Öncelikle hesabınıza mutlaka e-posta adresinizi ve telefon numaranızı tanıtmanız gerekiyor. Hesabınızı kullanırken şifre yenilemek istediğinizde ya da hesabınızın çalınması durumunda bu bilgiler sandığınızdan çok daha fazla işe yarıyor. E-posta ve telefon numarası tanıtılmamış olan hesapların çalınmasının çok daha kolay olduğunu unutmayın. 

Instagram Hesabı Nasıl Güvene Alınır? 

Daha fazla sayıda takipçi almanızı sağladığı iddia edilen üçüncü parti yazılımları kullanmayın. Bu tür yazılımların büyük bölümü aslında Instagram hesap çalma işlemi için hazırlanmış oluyor. Bir anlamda bu yazılımları yüklemeniz tüm hesap şifrelerinize kolayca ulaşılmasını sağlamış oluyor da diyebiliriz. Daha fazla beğeni ya da daha fazla takipçi şeklinde lanse edilen ve güvenmediğiniz yazılımları asla bilgisayarınıza kurmayın, hesabınıza entegre etmeyin.

 

Bu tür yazılımların bazıları hiç tanımadığınız hesapları otomatik olarak takip etmenizi de sağlar. Bu durumda çeşitli riskleri de göze almış olacaksınız. Takip ettikleriniz listesini sürekli gözden geçirseniz ve takibi bıraksanız dahi bu listeye sizden habersiz yeni isimlerin eklenmeye devam ettiğini görebilirsiniz. Tüm bu sorunları yaşamamanız için üçüncü parti yazılımlarından uzak durmalısınız. 

Instagram Hesabını Güvende Tutmanın Yolları 

Instagram hesabınızda mutlaka size ait birkaç fotoğrafın olmasını sağlayın. Hesabınızın çalınması durumunda bu hesabın size ait olduğunu belgeleyebilmek için sizden fotoğraf istenir. Hesabınızda size ait fotoğrafın olmaması da çeşitli sıkıntıları doğurabilir. Bu nedenle size ait birkaç fotoğrafın hesabınızda olmasını sağlamanız gerekiyor. Çok sayıda kişinin kullandığı bilgisayarlardan hesabınıza giriş yapmamaya özen gösterin. Şayet giriş yapmak zorunda kalırsanız mutlaka çıkış işlemini yaparak hesabınızı kapatın. Sayfayı kapatmanız hesabınızın açık kalmasına neden olabilir. Şifrenizi hiç kimse ile paylaşmamanız da alabileceğiniz önemli bir güvenlik önlemidir.