icon
Türkiye'nin Her Yerinden 444 36 98

Gündelik yaşam koşulları içerisinde herkesin başına gelebilecek olan akıllı telefon kazaları, büyük sorunlar ortaya çıkarmaktadır. Bu süre zarfında önemli dosyaların kurtarılması ve bunların doğru yöntemlerle yapılması gerekir. Bu hususta kendi yöntemlerinizle yapacağınız işlemler basit kurtarma seçeneklerini ortaya çıkarır. Bunun dışında cihazınızda USB bağlantı özellikleri yapılmamış ve bunlar kısıtlanmışsa büyük bir sorun ortaya çıkacaktır. Cihaz içerisinden fotoğrafları videoları alarak en azından bunları kurtarmak isteyen bireyler sayısı oldukça fazladır. Doğru işlem yapılmaması hâlinde elinizdeki olanakları da kaybedebilme ihtimalleri de mevcuttur. Bu nedenle sorunun çözümü konusunda dikkatli olunmalıdır.

Akıllı Telefonlardan Nasıl Veri Kurtarılır?

Bu tür cihazlar üzerinden veri kurtarmak ne kadar basit gibi görünse de akıllı telefonlar çeşitli koruma sistemlerine sahiptir. Bu sistemler sayesinde cihaz kapalıyken USB bağlantısı yapılmaz. Bu nedenle doğrudan bu yöntemle çoğu cihazdan veri alışverişi yapılamamaktadır. Dokunmatiği bozulan telefondan veri kurtarma işlemini başarılı bir biçimde devam ettirmek adına üst düzey bir yardım almak gerekir. Birçok cihazda bulunan kısıtlayıcı özellikler, soya aktarımını engeller. Bu nedenle veri kurtarma işlemleri de başarısızlıkla sonuçlanır. Bunun dışında kırık telefondan verileri almak için iyi bir profesyonel yardım, önemli bir fayda ortaya çıkaracaktır. Böylece cihaz içerisinden sıkıntısız bir biçimde tüm verileri rahatlıkla kurtarırsınız.

Bozulan Telefonlardan Veriler Nasıl Alınır?

Bozulmuş olan cihazların içerisinden tüm verileri en iti biçimde almanın bazı yöntemleri vardır. Bu yöntemlerin denenmesi bir daha fotoğraf ve videolarda ulaşamamanıza sebep olabilir. Android cihazlar USB kablo yardımıyla bilgisayarlarla bağlanabilir. Bu alanda verilerinizi kurtarmak için iyi bir destek hizmeti alabilirisiniz. Verileri kurtarmanın bir diğer yolu olan otg kablosu, bu konuda uzman kişilerce rahatlıkla kullanılabilir. Önemli özellikleriyle bu tür sistemler veri kurtarma işlemlerinde önemli detayları kapsarlar. Telefonunun ekranı kırıldı ve açılmıyor diye düşünmenize gerek kalmadan verişlerinizi uzman bir ekibe danışarak kurtarmanız mümkündür. Cihazlarda bulunan USB kısıtlayıcı verilerin kurtarılmasına engel olmaktadır. Ekranı kırık bir cihazdan tüm verilerinizi belirli yardımlar eşliğinde alabilmeniz mümkündür. Bunun dışında verileri kurtarmanın imkânınız neredeyse hiç yoktur.

Dokunmatiği Bozulmuş Telefonlardan Veri Kurtarmak

Telefonda ekran kırığı ve dokunmatik sorunları varsa bu gibi durumlarda verileri kurtarmak için birtakım yöntemler bulunur. Bu yöntemler sayesinde cihaz üzerindeki tüm kişisel bilgilere ulaşılması mümkün olacaktır. Gerekli belgelere ulaşarak verileri kurtarmak isteyen kişilere sağlanan bu ayrıcalıklar neticesinde, cihaz içerisinde önemli fotoğraf ya da video kalmayacak. Telefonun dokunmatiği çalışmıyor ve önemli belgelerşniz içinde kaldıysa uzman bir yardım en iyi çözümdür. Diğer Yöntemler sürecin uzamasını ve başarı oranlarının düşmesine sebep olur. Android telefonumun ekranı kırıldı ve çalışmıyor verileri kurtarmak istiyorum cümleleri, sıklıkla dillendirilmektedir. Güvenlik kodu aktif ve hâlen çalışıyorsa USB tablolarıyla verilere ulaşmak mümkün olmayacaktır. Bu nedenle dikkatli olunmalı ve doğru yöntemlerle sorun çözülmelidir. Bunun yanında denecek diğer olanaklar, sürecin uzamasına ve cihazın daha fazla hasar görmesine neden olabilir. 

Veri Kurtarma İşlemlerinde Önemli Detaylar

Telefondan verilerinizi güvenle kurtarmak istiyor ve bunu da kendiniz mi yapmak istiyorsunuz. Bu alanda kaliteli ve uzman bir destek almanız sizlere fayda sağlayacaktır. Android işletim sistemini göz önüne aldığımızda bu tür cihazlarda USB sınırlayıcı özellikleri bulunuyor olabilir. Bu özellikle birlikte dosya aktarmak mümkün olmayacaktır. Bunun yanında uzman ekiplerce yapılacak olan işlemlerde telefonun herhangi bir tuşuna uzun bir süre basılarak sınırlama kaldırılabilir. Bu yöntemlerin her biri farklı olanaklar sağlamakla birlikte, kesin çözümler değildir. Telefon elinizden düşüt ve kırıldı ekranı. Bu aşamada içerisinde bulunan verilerin kurtarılması için birtakım işlemler yapılır. Telefon veri kurtarma uzmanları tarafından yapılacak olan incelemelerle, cihazdaki tüm belgeler tespit edilir. Bu belgeler güvenle alınır ve sizlere ulaştırılır. Bunun yanında deneyeceğiniz yöntemler başarıyı getirmeyecek ve sürecin uzamasına sebep olacaktır.