icon
Türkiye'nin Her Yerinden 444 36 98

Teknolojinin gelişmesiyle beraber, cep telefonları da özel ve kayda değer bilgilerimizi saklamak konusunda önemli bir depo görevi görmeye başladı. Evlere kapanmak zorunda kaldığımız şu günler, cep telefonlarının büyüğünden küçüğüne insan hayatında ne kadar önemli bir yere sahip olduğunu fark etmemize neden oldu.

Depolama alanı olarak kullanılan ve disk görevi gören tüm cihazlar da veri kaybı yaşamamak için, verileri güvende tutmak adına yedeklemek ya da veri kurtarma firmalarından yardım almak gerekir. Firmamız itina ile veri kurtarmaya devam ederken, son üretilen teknolojiden faydalanarak verilerinizi zarar görmeden elinize ulaştırır. Özellikle teknolojik anlamda yeterince bilgiye ve donanıma sahip değilseniz, risk almadan veri kurtarma konusunda bilirkişi ve fazlasıyla güvenilir olan firmamızdan destek almalısınız.

Muhtemel bir olumsuz durumda, cep telefonlarınızın kullanılmaz bir hale geldiğini ve açılmadığını düşünün. Verileri kurtarmak için uygulayabileceğiniz bir planınız var mı? Gold Data, açılmayan telefondan veri kurtarmanın birden fazla yöntemini sizler için geliştirdi. Açılması imkânsız olan telefonlardan, önemli dosya ve verilerini kurtarmak artık mümkün. Şimdi tüm çabalara rağmen açılmayan telefondan veri kurtarma seçeneklerini ele alacağız.

Telefonun Açılmamasının Nedenleri

Teknolojik aletler hayatı her ne kadar kolaylaştırırsa da, zaman içerisinde deforme olabilir ya da durduk yere işletim sisteminin ya da yazılım sisteminin hasar almasından kaynaklı tamamen kapanabilir.

Cep telefonunun birden bire hiç açılmaması, genellikle ekipman kaynaklı ortaya çıkan bir problemdir. Bataryadan yeterince güç alamayan ya da bataryası kullanım ömrünü tüketmiş telefon tamamen kapanır ve içinde ki veriler de tehlikeye girer. Bu nokta da yapılabilecek tek şey garanti süresi dolmadıysa telefonu teknik servise göndermek olacaktır. Bu vesileyle telefonunuz garanti kapsamında kalmaya devam edecektir. Ancak telefonda ortaya çıkan teknik arıza bataryayı çıkarıp yeniden taktığında, cihazı şarja taktığında ya da güç tuşuna basılı tuttuğunda çözülmüyorsa, muhtemelen yazılımsal bir sorun söz konusudur.

Sert bir yerden darbe alması, yüksekten düşmesi ya da anakartta meydana gelen dönüşü olmayan hasarlar da telefonun tamamen kapanıp, bir daha açılmamasına sebep olabilen faktörlerdir. Önemli olan telefonda oluşan arızayı doğru tespit etmek ve ardından verileri kurtarmaya çalışmaktır. Eğer telefonunuz darbeye ya da düşmeye maruz kalmadıysa, açılmaması yüksek ihtimalle anakart kaynaklı değildir. Öncelikle telefonda takılı sd kartınız varsa çıkarın ve ardından telefonu USB kablo bağlantısıyla bilgisayara bağlayıp verileri yedeklemeyi deneyin.

Bununla beraber zaman zaman cihaz da sistem güncellemesi yapılırken ya da bazı uygulama ve servisler çalışırken, telefonun açılmasına engel olabilir. Bu gibi durumlarda telefonunuzdan verileri kurtarmak için, profesyonel veri kurtarma firması olan Gold Data ile iletişim kurabilirsiniz.

Akıllı telefonun içinde mevcut bulunan görüntü ve yazılı, sesli, videolu tüm veriler firmamız tarafından titizlikle çalışmalar neticesinde kurtarmaktadır. Gold Data’nın açılmayan telefonlardan veri kurtarma işlemine dâhil olan ve başarılı sonuç elde ettiği telefon model yelpazesi oldukça geniştir.

Açılmayan Telefondan Veri Kurtarılır mı?

Akıllı telefonların en güven veren özelliği çoğunlukla veri depolama özelliğidir. Bu nedenle telefonun bozulma, ekranının kırılması ya da kaybolma ihtimalini göz önünde bulundurmadan, tüm önemli bilgiler aktarılır ve saklanır. Ancak telefonun kapanması ve açılmaması panik hali yaratabilir. Bu gibi durumlarda, tüm çabalara rağmen açılmayan telefondan birkaç adımda veri kurtarabilirsiniz. Bu noktada almış olduğunuz profesyonel destek sayesinde, işin uzmanı ekipler yardımıyla verilerinize tekrar sahip olabilirsiniz.

Uygulanan ana kart onarma yöntemleriyle, telefon kısıtlı miktarda çalışabilir hale getirilebilir ve içerisinde bulunan videolar, fotoğraflar, rehber kaydı, mesajlar ve diğer tüm sosyal medya verileri başarılı şekilde kurtarılabilir. Ama anakart ağır hasarlı ve onarılamayacak durumdaysa, MMC birimi tamamen sökülerek işlenir ve uygun aparatlar kullanılarak veri kurtarma sistemine bağlanır. Bu yöntemde veri kurtarma konusunda başarılıdır.

Telefon açılmadığı için veri kurtarmak zor olduğundan, zaman zaman telefonu açıp daha sonra veri kurtarma çalışması yapılabilmektedir. Bu nokta da telefonu çalıştırmaya uğraşan tamirciler, fikrinizi almadan telefona format atarsa ya da ana kart değişimi yaparsa telefonda bulunan tüm veriler kaybolmaktadır. Bu sebeple eğer önemli kısım telefonda ki veriler ise, telefonu tamir ettirmek ikinci önceliğiniz, teknik servis ve telefon tamircisi yerine Gold Data’ya başvurmalısınız.

Kendi imkânlarınızla açılmayan Android telefondan verilerinizi kurtarmaya çalıştığınız halde başarılı olamıyorsanız anakartta önemli bir sorun oluşmuş olabilir. Telefondan veri kurtarma işleminde önemli olan bir diğer husus ise, telefonun modelidir. Önemli ve kıymet verdiğiniz belgeleri sakladığınız telefonunuzdan, ekranı kırık olsa bile bazı metotlar sayesinde verilerinizi kurtarma şansınız vardır.

Açılmayan telefondan veri kurtarma işleminde en yaygın yöntem, telefonu bilgisayara bağlayıp medya aktarımı- dosya aktarımı ya da MTP yöntemleriyle fotoğrafları ya da sadece kıymet verdiğiniz verileri bilgisayara pratik şekilde aktarmaktır. Bununla beraber telefonun markasına ait olan yazılımlar da bu konuda işe yarayan, kalıcı yöntemdir. Ek olarak bir diğer uygulama olan USB kablosunu telefondan bilgisayara bağlayıp verilerinizi kurtarabilirsiniz.

Ayrıca USB yapılandırma seçenekleri arasından USB kısıtlamayı kaldırıp, MTP seçeneğini işaretleyerek de cep telefonunuzda bulunan verilere ulaşabilirsiniz. Bunlarla uğraşmak istemezseniz de, bu aşamaları atlayıp kimliğinizi manuel yöntemle onayladıktan sonra yedekleme işlemini aktif hale getirebilirsiniz.

Tüm bu uygulamaları tek tek denediğiniz halde veri kurtarma işleminde başarılı bir türlü sonuç alamıyorsanız, uzman ve nitelikli ekibimizin emek vererek çalıştığı veri kurtarma firması olan Gold Data ile konuşmalısınız. Telefon üzerinde dönüşü olmayan hasarlar bırakıp, verilerinizi sonsuza kadar yok etmek yerine işi ehline bırakın ve sadece arkanıza yaslanın.

Çok basit yöntemler uygulayarak, ekranı kırık ya da açılma ihtimali olmayan telefonların içinde ki verileri kurtaran Gold Data’nın önceliği daima müşteri memnuniyeti. Veri kurtarma süreciyle alakalı Web sitesinden uzman ekibimizle iletişime geçip, konuyla ilgili detaylı bilgi alabilir ve açılmayan telefonunuzu firmaya en kısa sürede ulaştırabilirsiniz.