icon
Türkiye'nin Her Yerinden 444 36 98

Bilgisayar kullanıcılarının yaptıkları basit hatalar arasında en yaygın olanlardan biri de dosyaların yanlışlıkla silinmesidir. Kimi zaman bilinçli olarak silinen dosyalara bir süre sonrasında ihtiyaç duyulabiliyor. Elbette silinen dosyalar bilgisayarın geri dönüşüm kutusuna gider. Ancak geri dönüşüm kutusundan da silinmesi durumunda dosyalara ulaşmak biraz daha zor olabiliyor. Bu durumda geri dönüşüm kutusundan silinen dosyaları geri getirme işleminin yapılması gerekir. 

Şayet geri dönüşüm kutusuna giden dosyaları asıl konumuna geri getirmek isterseniz yanlışlıkla silinen dosyaları kurtarma sizin için çok kolay olacaktır. Geri dönüşüm kutusunu açarak istediğiniz dosyanın üzerine sağ tıklamanız ve “geri yükle” seçeneğini seçmeniz dosyanın silinmeden önce bulunduğu konumuna geri gelmesi için yeterli olacaktır. Ancak geri dönüşümden silinen dosyaları geri getirme daha kapsamlı bir çalışma yapılmasını zorunlu kılıyor. 

Geri Dönüşümden Silinen Dosyaları Kurtarma Programı

Öncelikle silinen dosyaları geri getirme amacıyla hazırlanmış olan programları deneyebileceğinizi belirtmek isteriz. Bu programlar arasında ApowerRecover da bulunuyor. geri dönüşüm kutusu da dahil olmak üzere bilgisayardaki pek çok farklı sürücüden silinmiş olan dosyaların geri getirilmesi için kullanılan bu program fotoğraf, ses kaydı ya da video gibi programları da destekliyor. Programın kurulumunu yaptıktan sonra dosya türünü seçmeniz gerekiyor. Sonrasında işlemin tamamlanmasını bekleyin. Bu ve benzeri programları kullanmanız geri dönüşüm kutusundan silinen dosyalar nereye gidiyor sorusunun yanıtını öğrenerek bilgisayarınızda gelişigüzel işlemler yapmanızdan çok daha akılcı bir seçim olacak. 


Ücretsiz olarak kullanabileceğiniz Recuva programı da bir diğer alternatiftir. Recuva programı kolay kullanım özelliği ile de ön plana çıkıyor. Programı daha kapsamlı bir şekilde kullanmak ve yükseltmek için ise bir meblağı gözden çıkarmanız gerekir. Geri dönüşümden de silinen dosyaları geri getirme amaçlı olarak kullanabileceğiniz programlardan bir diğeri de FreeUndelete programıdır. Arama çubuğuna sahip olan bu yazılım sürücü seçmenizi ve bu sürücüde silinen dosyaları görüntülemenizi, dilediğinizi seçerek geri yüklemenizi sağlar. Bu program da ücretsiz olarak bilgisayara indirilebiliyor ve kullanılabiliyor. 

Programla Kurtarılamayan Silinmiş Dosyalara Nasıl Ulaşılır?

Bu programlar silinmiş olan dosyaları kurtarma ve geri getirme noktasında yüksek başarı sergileyen yazılımlardır. Ancak her durumda, her bilgisayardan her türlü dosyanın kurtarılması söz konusu olmayabilir. Programlar da bazı dosyaları bulamayabilir v geri getirme seçeneğini sunamayabilir. Bu durumda yapılması gereken en doğru hamle veri kurtarma çalışmasının yapılması için profesyonel bir firma ile irtibata geçmenizdir. 

GOLD Data olarak silinmiş olan her türlü dosyanın geri getirilmesi için çalışma yapıyor ve yüksek başarı oranına ulaşıyoruz. Eğer sizin için önemli olan bir dosyaya ulaşmak ve geri getirmek isterseniz bizi hemen arayın. Herhangi bir program kullanmadan bizimle irtibata geçmeniz çok daha başarılı bir şekilde dosyalarınızın kurtarılmasını sağlayacaktır. Ancak daha önce söz ettiğimiz programlar ile dosyanızı geri getirme işlemini denemiş olsanız da bize başvurabilirsiniz.