icon
Türkiye'nin Her Yerinden 444 36 98

Verilerin laboratuar ortamında yapılan bir dizi çalışma ile kurtarılması mümkün olabilir. En genel şekli ile veri kurtarma süreci olarak adlandırılabilen bu süreçte verilerin ne kadarının kurtarılabileceği biraz da disk sahibi bireylerin “yapmadıklarına” bağlıdır. Çok sayıda kişi verilere ulaşamadığında kendi yöntemleri ile ulaşma çabasına girer. Bu durum maalesef işe yaramamakla beraber verileri daha da ulaşılmaz kılar.

Profesyonel Ekipten Yardım Alınmalı!

Bir sıkıntı olduğunu anladığınız anda firmamızla iletişime geçerek veri kurtarma çalışması yapılması için diskinizi bize ulaştırmanız en doğru adım olacaktır. Bu çalışma bir program ve bir cihazın kullanıldığı basit bir işlem olmaz. Bilgi, beceri ve tecrübe gerektirir. Bu nedenle evinizde bilgisayarınıza indirdiğiniz bir programla verilerinizi kurtarmanız ancak bir mucizenin gerçekleşmesi ile mümkün olabilir.

veri kurtarma süreci nasıl işler


Bize ulaşan diskler önce profesyonel ekiplerimiz tarafından analiz edilir. Nasıl bir kurtarma işleminden geçeceği belirlenir. Ardından hasar görmüş olan ortamın fiziksel bir kopyası oluşturularak çalışma bu bölümde yapılır. Böylece mevcut verilerin kaybedilmesi riski minimuma indirgenmiş olur.

Mühendislik formasyonu ile yürütülen bir çalışma olan veri kurtarma işleminde bilgi, deneyim ve tecrübenin yanı sıra ileri seviye kod tabanlı yazılımlar, özel donanımlar donör diskler ve yardımcı cihazlar kullanılır. Tamamen tozdan arındırılmış laboratuar ortamında çalışmanın yapılıyor olması, daha fazla verinin ulaşılamaz olmasını önler. Çalışma tamamlandıktan sonra veri kurtarma çalışması yapılmış cihaz, kurtarılmış verileri ile beraber sahibine teslim edilir.

Bir önceki yazımız olan raid veri depolama sistemi nedir yazımızda RAID sistemlerini derinlemesine inceleyerek sizlere de detaylı bilgiler sunduk.