icon
Türkiye'nin Her Yerinden 444 36 98

Günümüzde verileri artık dijital ortamda muhafaza ediliyor olması veri kurtarma programları ne işe yarar sorusunun da daha sık gündeme gelmesini beraberinde getiriyor. Bilgisayar, hard disk, USB bellek  ve benzeri aygıtları kullanan herkes hayatının çeşitli dönemlerinde veri kurtarma çalışmasına ihtiyaç duyabiliyor. Yanlışlıkla sil komutunun verilmesi,  hard disk ya da USB bellek gibi aygıtların ıslanması,  darbe alması ya da bazı yazılım problemleri veri kurtarma çalışmasına olan ihtiyacı doğuruyor.

Artık fotoğraflardan dokümanlara, resmi belgelerden arşiv kayıtlarına kadar aklınıza gelebilecek olan tüm verilerin dijital ortamda saklandığını unutmamak lazım. Dolayısıyla aslında veri kurtarma programları ne işe yarar  sorusunun yanıtı herkesi çok yakından ilgilendiriyor. Ancak  son derece kritik olan bazı hususların da olduğunu belirtmek lazım… İnternette veri kurtarma programı dendiğinde karşınıza yüzlerce farklı program çıkabilir. 

Veri Kurtarma Programlarının Tamamına Güvenmeyin!

Elbette bu programların tamamının veri kurtarma çalışmasında başarılı bir sonuç verdiğinden asla söz edilemez. Hatta veri kurtarma ile uzaktan yakından hiçbir ilgisi olmayan programlar bile veri kurtarma programı olarak lanse edilebiliyor. Dolayısıyla bu tür programların gelişigüzel yöntemlerle çalıştırılması  çok ciddi sorunları beraberinde getiriyor. Çünkü gelişigüzel müdahaleler kurtarılabilecek durumda olan verilerin kurtarılamaz hale gelmesine sebebiyet verebiliyor.

Bununla birlikte internette veri kurtarma programı olduğu iddia edilen ve bu şekilde lanse edilen programların bilgisayara yüklenmesi ve sonrasında bu program aracılığıyla veri kurtarmaya çalışmak  sadece aygıta değil bilgisayara da çok ciddi zararlar verebiliyor.  Bu şekilde lanse edilen çok sayıda kötü amaçlı yazılım olduğunu unutmamak gerekiyor. Bu nedenle veri kurtarma çalışmasına ihtiyaç duyduğun zaman rotanızı hemen profesyonel firmalara çevirmeniz en doğru seçenek olur.

Gold Data olarak en profesyonel yöntemleri kullanıyor ve veri kurtarma çalışmalarında yüksek oranda başarılar elde ediyoruz. Uzman ekibimizle verdiğimiz veri kurtarma hizmetlerinden  siz de faydalanabilir ve uygun fiyatlar eşliğinde verilerinizin profesyonel yöntemlerle kurtarılmasını sağlayabilirsiniz. Gelişigüzel yöntemlerle hem cihaz ya da aygıtlara hem de verilere daha fazla zarar vermek yerine doğru olan yöntemi tercih edin ve bizimle hemen iletişime geçin.

Veri Kurtarma Programlarının Avantajları

Eğer bilgisayarınızda korumaya aldığınız belgeler sizin için önemliyse mutlaka onları yedekleme yada kurtarma programına ihtiyacınız var diyebiliriz. Bilgisayarınızda yada verileri depoladığınız harici yada dahili disklerde çıkabilecek bir arızadan dolayı sizin için önemli olan belgeleri geri kazanamayacak şekilde kaybedebilirsiniz. Böyle bir durumda yapacağınız bir çok işlem yarım kalabilir. Eğer bu veriler arasında müşterileriniz ile ilgili hesap-kitap işleriniz varsa işler çok daha zor bir hale gelebilir.

Veri kurtarma yazılımları hem bireyler için hem de büyük firmalar için büyük bir güvenlik imkanı sağlar. Verilerin kaydedildiği andan itibaren yedeklenmesi alınarak kullanıcıyı ekstra bir zaman kaybına ya da iş yüküne sokmadan veriler için büyük bir güvenlik imkanı sağlar.

Veri kurtarma sayesinde yanlışlıkla sildiğiniz dosyaları bile geri getirme avantajınız vardır. İleride sizin için lazım olmayacağını düşündüğünüz veriler de yine bu yazılımlar sayesinde kolaylıkla geri getirebilir.

Piyasada birçok veri kurtarma programı olmasına rağmen bunların hepsi güvenli yazılımlar değildir. Özellikle de free edition yani ücretsiz sürüm olarak sunulan veri kurtarma yazılımları sanıldığı kadar da masum ve güvenilir yazılımlar değildir. Bu programlar silinmiş dosyalarınızı bir dereceye kadar size geri kazandırsa da çok fazla güvenli bir şekilde bu görevi yerine getirmezler. Ayrıca verilerinizin gizliliği sizin için önemliyse, ücretsiz veri kurtarma yazılımlarındaki güvenlik açığı sizin ve işinizin güvenliğini tehlikeye sokabilir.