icon
Türkiye'nin Her Yerinden 444 36 98

Depolama sistemleri bazı zamanlarda belirli sebeplerden dolayı arıza yapabilir. Bu arızalar fiziksel, donanımsal ve yazılımsal olarak ortaya çıkabilir. Herhangi bir sebepten dolayı depolama sistemleri arızalandığı zaman ise, verilere erişebilmek son derece zor olabilir. Bu tür durumlar yaşandığı zaman veri kurtarma programı kullanmayı deneyebilirsiniz. Ancak veri kurtarma programları arasından seçim yaparken dikkatli olmalısınız.

Ücretli veya ücretsiz olarak sunulan veri kurtarma programlarını bilinçsiz bir şekilde araştırma yapmadan kullanmanız da verilerinizin kalıcı olarak silinmesine yol açabilir. Bu sebeple, veri kurtarma işlemini yaparken dikkatli olmalısınız. Veri kurtarma programları arasından seçim yaparken başarı oranı yüksek olan programları seçmelisiniz.

Profesyonel Veri Kurtarma Çözümleri

Veri kurtarma programları dışında profesyonel destek almayı da deneyebilirsiniz. Veri kurtarma programlarının verileri geriye getirebilmesi belirli sınırlamalar içerisinde mümkün olduğu için bazı verileriniz geri getirilemeyebilir. Profesyonel firmalardan veri kurtarma hizmeti aldığınız zaman verilerinizin tamamını kalıcı olarak geriye getirebilirsiniz.

Ayrıca profesyonel firmalardan destek aldığınız zaman depolama cihazlarınıza zarar verebilme gibi riskler de ortadan kalkmış olur. Laboratuvar ortamında gerçekleştirilen analizlerden sonra veri kurtarma işlemleri büyük bir titizlikle yapılır. Başarı oranı son derece yüksek olan bu çözümler tüm verilerinizin geriye getirilmesini sağlar.

Veri Kaybı Nasıl Önlenir?

Verilerinizin kaybolmasını engelleyebilmek için düzenli olarak yedek almayı deneyebilirsiniz. Günümüzde giderek popüler bir hal almaya başlayan bulut veri depolama sistemleri bu noktada sizler için ideal bir çözüm olabilir. Periyodik şekilde verilerinizi bulut sistemlere ya da fiziksel depolama cihazlarına depoladığınız zaman yedekleme işlemi sayesinde verilerinizi tekrar geriye getirebilirsiniz.

Dijitalleşen dünyanın en büyük sorunları arasında yer alan veri kaybı sorunlarını yaşıyorsanız Gold Data olarak sizlere özel laboratuvar ortamımızda sunduğumuz veri kurtarma çözümlerimizden yararlanabilirsiniz.

 

RASTGELE