icon
Türkiye'nin Her Yerinden 444 36 98

Artık verilerin daha güvenli bir şekilde muhafaza edilmesi noktasında, çeşitli önlemler de alınabiliyor. Ancak buna karşın anti virüs programları gibi alınan çeşitli önlemler yeterli olamıyor. Bazen yazılım bazen de donanımda meydana gelen arızalar, veri kurtarma çalışmalarına olan ihtiyacı doğuruyor. İşte bu durumda veri kurtarma ne kadar sorusuna yanıt aranıyor. 

Veri kurtarma çalışmaları çok çeşitli teknikler kullanılarak gerçekleştirilebilir. Clean room denilen özel ortamda veri kurtarma çalışması yapılması halinde veri kurtarma ne kadar sorusunun yanıtı daha yüksek bir rakamı beraberinde getirebilir. Ayrıca bu çalışmalar akıllı telefonlardan USB belleklere, hard disklerden DVD’lere kadar pek çok farklı veri depolama aygıtı için gerçekleştirilebiliyor. 


Veri Kurtarma Çalışmasının Fiyatı

Hangi aygıttan, hangi ortamda ve hangi teknik ile veri kurtarma çalışmasının yapıldığına bağlı olarak ödenmesi gereken ücret de değişebiliyor. Bazı durumlarda verilerin kurtarılabilmesi için özel yazılımların kullanılmasına da gereksinim duyulabiliyor. Tüm bunlar bir arada değerlendirildiğinde, veri kurtarma ne kadar sorusunun yanıtı da haliyle farklı rakamlara tekabül ediyor. 

Veri kurtarmada profesyonel hizmet sunan bir firmanın tercih edilmesi, yapılacak çalışmanın fiyatından çok daha fazla önemlidir. Çünkü veriler amatör firmalar tarafından kurtarılmaya çalışıldığında, kurtarılan veri oranı çok daha düşük oluyor. Ayrıca profesyonel bir firmanın elde edebileceği verilerin silinmesi de söz konusu olabiliyor. Bu nedenle mutlaka profesyonel ve deneyimli bir firmanın veri kurtarma hizmetinden faydalanın.


RASTGELE