icon
Türkiye'nin Her Yerinden 444 36 98

Veri depolama aygıtlarında ya da cihazlarında meydana gelen sorunlar verilere erişimi önlüyor. Donanımında oluşan bir arıza ya da yazılımının bozulması gibi onlarca farklı nedenden kaynaklanan veri kaybı sorununda yapılması gereken ilk iş profesyonel bir veri kurtarma merkezi ile iletişime geçmektir. Ancak firma tercihinizi titizlikle yapmanız gerektiğini altını çiziyoruz. 

Öncelikle veri kurtarma merkezi Yeşilköy gibi çeşitli aramalar yapıldığından karşılaştığınız ilk firmayı seçmeyin. Firmanın ne oranda başarılı olduğunu ve hangi teknikleri kullanarak veri kurtarma çalışması yaptığını mutlaka araştırmalısınız. Bu sayede en doğru firmayı seçme şansını da elde etmiş olacaksınız. Özellikle İstanbul’da bu hizmeti veren firma sayısı oldukça fazla ve artmaya devam ediyor!

Veri Kurtarma Merkezi Nasıl Seçilmeli? 

Ancak tümünün aynı kalitede hizmet verdiği ya da yeni ve geliştirilmiş teknikleri kullandığından söz edilemez. İşte bu nedenle firma seçiminin titizlikle yapılması gerekiyor. Özellikle kurtarılmasını istediğiniz veriler sizin için önemliyse bu durumda hangi firmayı tercih ettiğinizin önemi ikiye katlanıyor. Profesyonel ve geliştirilmiş teknikleri kullanan veri kurtarma merkezlerini tercih etmeye özen göstermelisiniz. 

Arızalanan, kırılan, yazılımı bozulan ya da açılmayan cihaz ve aygıtlar üzerinde veri kurtarma çalışması yapılabilir. Bu tür durumlarda kişisel müdahaleden kaçınmalısınız. Bu tür müdahaleler veri kurtarma olasılığını düşürür. Genellikle internetten edinilen bazı programlar deneniyor olsa da yanlış bir müdahalenin verilerinize erişimi çok daha güçleştireceğini unutmamalısınız.