icon
Türkiye'nin Her Yerinden 444 36 98

Herhangi bir nedenle veri depolama aygıtlarındaki datalara ulaşamayabilirsiniz. Bazen yazılımla ilgili sorunlar bazen de donanım problemleri ya da fiziksel bazı nedenlerden kaynaklanarak veri kaybı yaşanabilir. Bu durumda veri kurtarma hizmetleri devreye girecektir. Verilerinize erişimi sağlayabilen bu hizmetler, ileri teknoloji ile geliştirilmiş cihazlar ve profesyonel yöntemler kullanılarak gerçekleştirilir. 

Elbette veri kurtarma hizmetleri sunan firmaların hiç biri verilerinizin tamamının kurtarılacağı sözünü veremez. Çünkü öncesinde bir analiz çalışmasının yapılması ve veri kaybına neden olan unsurların belirlenmesi gerekiyor. Ardından verilere yeniden erişimi sağlayacak yöntemler belirlenerek gerekli çalışmanın tamamlanması lazım. Eğer profesyonel firmaları tercih ederseniz kurtarılacak veri sayısı çok daha fazla olacaktır.

 

Veri Kaybı Durumunda Müdahalede Bulunmayın 

Çok sayıda kişi mevcut verilerden daha fazlasında kayıp meydana gelmesine aslında kendisi neden oluyor. Verilere ulaşmak için edinilen bilgilere göre yapılan gelişigüzel müdahaleler, kurtarılabilecek durumda olan verilere erişimi olanaksız kılabiliyor. Örneğin hard diskte meydana gelen bir arıza durumunda diskteki verilere ulaşmak için çeşitli yazılımlar yüklemeniz, mevcut olan verilere ulaşımı da ortadan kaldırabilir. 

Bu nedenle veri kaybı durumunda mutlaka profesyonel bir firmadan yardım almalı, gelişigüzel müdahalelerden de kaçınmalısınız. Böylece yapılacak çalışma ile çok daha fazla sayıda verinin kurtarılmasını sağlamış olacaksınız. Veri kurtarma merkezlerine internet üzerinden online olarak da ulaşabilirsiniz. Bu sayede daha fazla bilgi edinebilir ve aygıtı merkeze nasıl ulaştırmanız gerektiğini öğrenebilirsiniz.