icon
Türkiye'nin Her Yerinden 444 36 98

Veri kurtarma çalışmalarının başarılı bir şekilde gerçekleştirilebilmesi için bazı ekipman ve malzemelere gereksinim duyuluyor. Ancak veri kurtarma ekipmanları profesyonel bir şekilde kullanılması gereken malzemelerdir. Bir anlamda hangi ekipmanların kullanıldığı, veri kurtarmadaki başarıyı etkiliyor olsa da aynı zamanda kullanılan yöntemlerin de bu başarıda etkili olduğu bilinmelidir. İleri teknoloji kullanılarak üretilen bu ürünler gün geçtikçe daha da gelişiyor. 

Söz konusu ekipmanlar hem veri kaybına neden olan unsurun tespit edilmesi, hem de verilerin kurtarılması çalışması esnasında kullanılabiliyor. Bu çalışmanın yapılabilmesi için mutlaka veri kurtarma ekipmanları kullanılması gerekir. Bazı ürünlerin sadece hard disk ya da sadece CD gibi veri depolama aygıtları üzerinde çalışma yapmak için özel olarak tasarlandığı da söylenebilir. 


Ancak bazı ekipmanlar da tüm veri depolama aygıt ve cihazları üzerinde çalışmaya müsait bir dizayna sahip olabiliyor. Aynı zamanda fotoğraf makinaları gibi cihazlar üzerinde de çeşitli çalışmaların yapılabilmesine olanak tanıyor. Bu ekipmanların doğru şekilde kullanılması için bilgi ve deneyim gerektiriyor. Bu nedenle tüm veri kurtarma hizmeti veren firmalar, aynı kalitede hizmet sunamıyor. 

Tüm ekipmanlar mevcut olsa dahi, veri kaybı nedeninin anlaşılması ve bu nedenin ortadan kaldırılması gibi hususlarda deneyim, profesyonel bakış açısı ve doğru müdahale, başarıda en etkili unsurlar oluyor. Veri kaybından şüphelendiğiniz durumlarda güvenilir ve profesyonel bir veri kurtarma merkezi ile iletişime geçmenizde fayda var.