icon
Türkiye'nin Her Yerinden 444 36 98
partner

Bilgisayarlar, iş ve bireysel hayatlarımızda geniş ölçekte yer almaktalar. Ancak beraberinde bir takım gereklilikler oluşturdular. Verilerin depolandığı hard diskler, eloktromanyetik, optik ve mekanik gereçlerin, işlevselliklerini yitirdiği zamanlarda, karşılaşılabilecek veri ve data kayıplarının, teknik ve ana özelliklerinden, kurtarılma çalışmalarından, deneyim ve bilgilere dayalı olarak anlamak gereklidir.

Data Kayıplarının Sebepleri?

Depolama merkezleri olarak bildiğimiz hard disklerin, bir takım arızalar, hatalar ve yanlış kullanımlar sebebiyle, uğradığı veri ve data kayıpları vardır. Verilerin yanlışlıkla silinmesi, elektronik arızalar, formatlama hataları, fiziksel hasarlar gibi durumların neden olduğu sorunlar, bilgisayar sistemimizde kayıtlı tuttuğumuz muhasebe bilgileri, banka kayıtları, hastane tutanakları ve daha bir çok anlamda önemsenen argümanların, verilerinin ve datalarının kayıplarına neden olurlar.

Bilgisayarlar hassas yapılı aygıtlar olup, matematiksel ve yazılımsal kurguları ince hesaplamalar üzerinden gerçekleştirilen bir sisteme sahiptirler. Hataya maruz kalma durumlarında, veri kurtarma işlemlerini, aynı sistematikle, profesyonel ve uzman kişiler tarafından öngörülerek tedavi ve onarım yoluna gidilmelidir.

data - veri kurtarma

Veri ve data kayıpları, teknoloji çağının günümüz insanlarının başına sıklıkla gelebilen, bilişim sorunlarından biridir.

GOLD DATA Teknoloji, data kurtarma alanlarında, uzman kadrosu ve teknolojik alt yapısıyla, sektöründe, hem kurumsal hem bireysel taleplere her zaman başarılı yanıtlar vermiştir.


Sizi Arayalım