icon
Türkiye'nin Her Yerinden 444 36 98

Türkiye’de ve dünyanın pek çok ülkesinde işletmeler veri depolama amacıyla RAID ile yapılandırılmış olan sistemleri kullanıyor. Hasara karşı çok daha güçlü olması ve aynı zamanda yüksek tolerans seviyesine sahip olması RAID ile yapılandırılan sistemlerin hızla yaygınlaşmasını beraberinde getirdi. Elbette bu durum raid veri kaybı sorununun da sıklıkla yaşanması anlamına geliyor. Dolayısıyla raid veri kurtarma nasıl yapılır sorusunun yanıtı merak ediliyor.

Öncelikle bilinmesi gereken husus raid veri kurtarma işleminin son derece hassas bir işlem olduğu ve mutlaka profesyonel bir teknikle gerçekleştirilmesi gerektiğidir. Çünkü raid dizelerinin donanımı, yazılımı ve yazılım seviyelerinin nasıl yapılandırıldığının çok iyi bilinmesi gerekir. Basit bir bilgi eksikliği dahi veri kurtarma işleminin yapılmasını önleyebilir ve farklı hataların meydana gelmesine sebebiyet verebilir. Bunlar arasında en yaygın görüleni verilerin daha fazla bozulmasıdır.

Donanım kaynaklı hatalar, kullanıcı hataları, yazılım hataları ya da uygulama hataları veri kaybını ya da veri bozulmasını sağlayabilir. Bu nedenle deneyimli ve bilgi sahibi bir ver kurtarma merkezinin seçilmesi büyük önem taşıyor. Çünkü raid veri kurtarma çok aşamalı bir işlemdir ve özel laboratuvar ortamında, özel teknikler kullanılarak gerçekleştirilmesi gerekir.

RAID Veri Kurtarmada Firma Seçimi Önemlidir!

RAID veri kurtarma işleminin öncelikli aşaması veri kaybının neden gerçekleştiğinin anlaşılması için yapılan analiz çalışmasıdır. Bu analiz çalışmasının neticesinde veri kurtarılması için hangi tekniğin kullanılacağına karar verilir ve uygulama aşamasına geçilir. Laboratuvar ortamında verinin depolandığı birime ulaşılması için gerekli çalışmanın tamamlanması en önemli aşamadır.

Özel donanımlar kullanılarak yapılan bu işlemin sonrasında verilere ulaşılır. Gerekli olması halinde bozulmuş biçimde olan verilerin düzeltilmesi sağlanır ve yeniden erişilebilir, kullanılabilir olmaları için ihtiyaç duyulan çalışma da gerçekleştirilir. Raid veri kaybı durumunda mutlaka profesyonel bir veri kurtarma firması ile irtibata geçmelisiniz.

GOLD DATA olarak sizlere en etkin hizmeti sunuyoruz. Profesyonel ve deneyimli olan ekiplerimiz en kısa sürede gerçekli çalışmayı tamamlıyor. Türkiye’nin tüm kentlerine hizmet verdiğimizi belirtmek isteriz. Her türlü veri kaybı durumunda cihaz ya da aygıtı firmamıza ulaştırarak veri kurtarma çalışmasının yapılmasını sağlayabilirsiniz.

 


RASTGELE