icon
Türkiye'nin Her Yerinden 444 36 98

Bilgisayar kullanan herkesin aklındaki ortak soru neden veri kaybederiz oluyor.  Özellikle daha önce veri kaybı problemi yaşayanlar için bu sorunun yanıtı çok daha fazla önem taşıyabiliyor. Öncelikle veri kaybının pek çok farklı nedene bağlı olarak ortaya çıktığını belirtmek gerekir. Bunlar yazılım sorunları olabildiği gibi donanımdan kaynaklı bazı problemler de olabilir.

Bununla birlikte kötü amaçlı yazılımlar yani virüsler de veri kaybına sebep olabiliyor. Veri kaybı nedenlerinden bir diğeri de kullanıcı hatasıdır. Çoğu zaman veriler yedeklenmeden  biçimlendirme yapılabiliyor ya da cihaza format atılabiliyor. Bu durumdan cihaz içerisinde bulunan verilerin tamamı silinecektir.  Bununla birlikte yanlışlıkla sil komutunun verilmesi de sıklıkla karşılaştığımız veri kaybı nedenleri arasında yer alıyor.

Veri Kaybı Durumunda Ne Yapmalı? 

Nedeni ne olursa olsun herhangi bir cihaz ya da aygıtta  veri kaybı yaşadığınızı fark ederseniz yapmanız gereken hemen bir veri kurtarma firması ile irtibata geçmek olmalıdır.  Maalesef bu konuda yeterli bilinç düzeyine sahip olmadığımız için çoğu zaman yapılan ilk iş internette konuyu araştırmak ve gelişigüzel yöntemler ile cihaza ya da aygıta müdahale etmek oluyor. 

Bu durumda aslında kurtulabilecek halde olan verilere erişim imkansızlaşabiliyor. Oysa veri kurtarma çalışmaları profesyonel teknikler kullanılarak yapılan çalışmalardır. Veri kaybı durumunda gelişigüzel yöntemlerle bu sorunu ortadan kaldırmak mümkün olmaz. Bunun yerine bizimle iletişime geçerek verilerin kurtarılmasını sağlayabilirsiniz. Müşteri hizmetleri merkezimizi arayarak ne yapmanız gerektiğini öğrenebilirsiniz.