icon
Türkiye'nin Her Yerinden 444 36 98

Verilerin dijital ortamda muhafaza edilmesi ile birlikte veri kurtarma çalışmalarına olan ihtiyaç da bir hayli arttı. Son derece önemli olan verilere ulaşılamadığında devreye giren bu çalışmalar en kısa sürede sonuç verebiliyor ve verilere erişim yeniden olanaklı hale gelebiliyor. Ancak elbette bunun için deneyimli ve profesyonel bir veri kurtarma firmasının seçilmesi gerekiyor. Örneğin Konya veri kurtarma çalışmalarına sıklıkla ihtiyaç duyan kentlerden biri! 

Genellikle İstanbul ya da Ankara gibi büyük kentlerden bu yönde talepler geliyor olsa da aslında Türkiye’nin tüm kentlerinde bu çalışmalara ihtiyaç doğuyor. Özellikle firmaların belgeleri, dokümanları ve arşiv kayıtlarını dijital ortamda muhafaza ediyor olması Konya veri kurtarma çalışmaları gibi profesyonel müdahalelere olan ihtiyacın artık çok daha fazla olmasını beraberinde getiriyor.

 

Veri Kurtarma Çalışmalarına Neden İhtiyaç Var? 

Verilere erişimi engelleyen pek çok unsur olabiliyor. Örneğin verilerin saklandığı bir hard diskin hafif bir darbe alması ya da yazılımında meydana gelen basit bir sorun bile verilere erişimi engelleyebildiği için profesyonel bir veri kurtarma firması tarafından müdahale edilmesi gerekiyor. Verilerin yanlışlıkla silinmesi de sıklıkla karşılaşılan durumlar arasında yer alıyor. Bu nedenle veri kurtarma çalışmaları artık her zamankinden çok daha önemli! 

Donanım problemleri verilere ulaşmayı engelleyen bir diğer sorun olarak karşımıza çıkıyor. Bununla birlikte virüs gibi unsurları da unutmamak lazım! Sıklıkla virüs bulaşması nedeniyle veri kurtarma çalışması yaptığımızı göz önünde bulundurursak kötü amaçlı yazılımların veri kurtarma çalışmalarına olan ihtiyacı çok daha fazla artırdığını anlamak zor olmuyor. Sunucu, SSD, hard disk, flash disk, RAID gibi pek çok farklı cihaz ve aygıt üzerinden veri kurtarma çalışmaları yapılabiliyor ve Konya veri kurtarma çalışmalarından rahatlıkla faydalanabilen kentler arasında yer alıyor. 

Bu noktada önemli bir konuya da değinmek lazım! Verilere erişilemediğinde gelişigüzel müdahalede bulunmamak gerekiyor. Bu müdahaleler maalesef aslında ulaşılabilir durumda olan verilere erişimi sıkıntıya sokabiliyor. Özellikle internetten edinilen bilgilerle verilere müdahale edilmesi kalıcı hasarlara bile neden olabiliyor. Bunun yerine GOLD Data gibi profesyonel bir firma ile iletişime geçmenizde fayda var. 


RASTGELE