icon
Türkiye'nin Her Yerinden 444 36 98

Günümüz dünyasında veriler artık  dijital ortamda muhafaza ediliyor. Fotoğraflardan videolara word dosyalarından arşivlere kadar aklınıza gelebilecek her türlü birinin dijital ortamda saklanması elbette büyük bir kolaylık.  Ancak aynı zamanda çok ciddi riskler de içeriyor. Çünkü dijital ortamda saklanan tüm veriler her gün silinme riski ile karşı karşıyadır.

Bu nedenle kaybolan verileri kurtarma istisnasız herkesin merak ettiği hususlar arasında yer alır. Her gün kullandığınız bir hard diskteki verileri bir anda ortadan kaybolduğunu fark edebilirsiniz. Bazı velilerin formatının kendiliğinden değiştiğini de görebilirsiniz. Tüm bunlar dijital ortamın getirdiği risklidir. Sadece virüsler dahil her gün yüz binlerce birinin kaybolmasına sebebiyet veriyor.

Kaybolan Veriler Nasıl Kurtarılır?

Bazen donanım bazen de yazılım ile ilgili meydana gelen sorunlar verilerin kaybolmasını beraberinde getirebiliyor. Kullanıcılar tarafından dalgınlıkla yapılan hatalar da verilerin kaybolması konusunda yaygın görülen durumlar arasında yer alıyor. Ancak artık verilerin kurtarılması için pek çok yeni teknik de geliştirildi. Bu teknikler halen geliştirilmeye devam ediyor ve aynı zamanda çeşitli özel yazılımlar da hazırlanıyor. 

 bu yeni teknikler profesyonel veri kurtarma firmaları tarafından başarılı bir şekilde uygulanıyor. Bu sayede kaybolan verileri zarar görmeyecek şekilde kurtarılması ve yeniden kullanılabilir olması mümkün hale geldi. GOLD DATA olarak sizlere veri kurtarma alanında her türlü hizmeti sunuyoruz. Daha fazla bilgi almak için bizi hemen arayabilirsiniz. 


RASTGELE