icon
Türkiye'nin Her Yerinden 444 36 98

Artık çok daha geniş veri depolama kapasitesi sunabilen ve eskiye nazaran çok daha yaygın bir kullanım alanına kavuşan hard diskler adeta bir arşiv olarak da kullanılıyor. Ancak bazı unsurlara bağlı olarak hard disklerde bulunan verilere erişim imkansız hale gelebiliyor. Örneğin hard diskiniz hafif bir darbe almış olabilir. Bu durumda harddisk eski verileri kurtarma çalışmasına ihtiyaç duyabilirsiniz. 

Çünkü hafif bir darbe dahi içerisinde bulunan donanım mekanizmalarından herhangi bir parçanın yerinden oynaması sonucunu doğurabilir. Bu da hard diskin açılmasını ya da içerisinde bulunan verilere erişimi önleyebilir. Dolayısıyla harddisk eski verileri kurtarma çalışmasının yapılması gerekecektir. Bu çalışma ise mutlaka profesyonel bir ortamda uygulanmalıdır. 


Hard Disk Veri Erişimi Neden Olmaz? 

Hard diskler bilgisayar ile birlikte kullanılan aygıtlar olduğundan kötü amaçlı yazılımların en sık bulaştığı aygıtların da başında geliyor. Veri aktarma esnasında sizin bile farkına varamayacağınız bir hızla virüs hard diske bulabilir ve verilerin dosya uzantılarını değiştirebilir. Hatta dosyaları şifreleyen virüslerin de maalesef son derece yaygınlaştığını belirtmek lazım. 

Bu durumda profesyonel bir müdahale şart! Veri kurtarma merkezleri ile irtibata geçerek hard diski firmaya ulaştırmanız gerekiyor. Aksi halde sadece virüs temizleme programları ve benzeri programları kullanarak verilere erişimi sağlamanız imkansız olabilir. Bu tür müdahalelerin verilere çok daha fazla zarar verdiğini de unutmamak lazım. Şayet siz de bu sorunu yaşıyorsanız beklemeden hemen bizi arayın.