icon
Türkiye'nin Her Yerinden 444 36 98

Hafıza kartları günümüzde veri depolamak için en çok tercih edilen aygıtlardan biri olduğundan veri kurtarma çalışması da en çok hafıza kartları üzerinde yapılıyor diyebiliriz.  Özellikle fotoğrafların depolandığı hafıza kartlarında kimi zaman çeşitli problemler ortaya çıkabiliyor.  Bu problemler fotoğraflardan bazılarının silinmesine sebebiyet verebiliyor. Kimi zamanda kullanıcıların yanlışlıkla sil komutu vermesi böyle bir sonuç doğuruyor.

Hafıza Kartından Fotoğraflar Neden Silinir?

Bu durumda hafıza kartından silinen fotoğrafları nasıl kurtarabilirim şeklinde bir araştırma yapılıyor.  Hafıza kartlarında bilgisayarlarda olduğu gibi silinen dosyaları yeniden geri getirebileceğiniz bir yazılım bulunmuyor. Bu nedenle özel bir çalışmanın yapılması gerekir. Bununla birlikte kötü amaçlı yazılımlar nedeniyle hafıza kartlarında yer alan fotoğrafların silinmesi de mümkün olabiliyor. 


Böyle durumlarda kullanıcıların hafıza kartına farklı bilgisayarlarda göz atmaya çalışması virüsünün diğer bilgisayarlara bulaşmasına da sebebiyet veriyor. Öncelikle bilinmesi gereken unsur söz konusu problemi yaşadığınızda  hemen bir veri kurtarma firması ile iletişime geçmenizin önemli olduğudur. Çünkü hafıza kartlarından fotoğrafların silinmesi pek çok nedene bağlı olarak ortaya çıkabilir ve bu nedenleri arasında yazılım sorunları da var.  

Hafıza Kartına Müdahale Etmeden Bizi Arayın!

Profesyonel bir müdahaleyle silinen fotoğrafların geri getirilmesi için özel bir çalışma yapılması gerekiyor. Hafıza kartlarında verilerin asıl depolandığı donanıma ulaşılması gerekir ve  bu da ancak profesyonel bir veri kurtarma çalışması ile mümkün olabilir. Özellikle yazılım sorunu nedeniyle ya da virüs nedeniyle hafıza kartlarında bulunan fotoğrafların silinmesi durumunda yapılacak müdahale çok daha titiz olmalıdır. Gold Data olarak uyguladığımız veri kurtarma teknikleri kullandığımız özel yazılımlar sayesinde probleminizi kısa sürede ortadan kaldırıyor ve silinen fotoğraflara yeniden erişebilmenizi sağlıyoruz. Bizi aradığınızda tarafınıza konu ile ilgili çok daha detaylı bilgi iletebiliriz.