icon
Türkiye'nin Her Yerinden 444 36 98

CMOS ve CCD analog kameraların kayıt yapmasını sağlayan cihazlar genellikle DVR cihazlar oluyor. Bu cihazların sıklıkla tercih edilmesinin nedeni ise  32 kanal kamera bağlanabiliyor olmasıdır.  Dolayısıyla özellikle çok sayıda farklı kameranın kullanıldığı ortamlarda en çok tercih edilen DVR cihaz çeşitleri oluyor. Bu cihazların genellikle bilgisayar sistemleri ile benzer bir yapıya sahip olduğunu belirtebiliriz.

Güvenlik Kameralarında Veri Kaybı Neden Olur?

Güvenlik kameralarında veri kaybı pek çok farklı nedene bağlı olarak ortaya çıkabilir.  Veri kayıt cihazının darbe alması ya da kayıt cihazının sisteminde yani yazılımında bir sorun meydana gelmesi durumunda verilere ulaşılamayabilir. Bununla birlikte kayıtların yanlışlıkla silinmiş olması daha sıklıkla karşılaştığımız durumlar arasında yer alıyor. Sonuç olarak kullanıcı hatası, donanım ya da yazılımda bir sorun meydana gelmesi gibi pek çok farklı neden güvenlik kamera kayıt sistemlerinde veri kaybına neden olabiliyor.

Hangi nedenle ortaya çıkarsa çıksın veri kaybı durumunda  özel yazılımlar ve özel teknikler kullanılarak gerçekleştirilen veri kurtarma çalışmalarından faydalanabilirsiniz. İnternet ortamında maalesef  güvenlik kameralarında veri kaybı meydana geldiğinde kullanılabilecek programlar gibi gerçeği yansıtmayan pek çok farklı bilgiye rastlayabilirsiniz.  Bu bilgilerin doğruluğundan emin olmadan işe yaradığı iddia edilen yöntemleri asla tercih etmemelisiniz. Çünkü bu durumda kurtulabilecek durumda olan verilerde çok ciddi sıkıntılar ortaya çıkabiliyor.

Güvenlik Kamerası Veri Kurtarma Çalışmaları Yapıyoruz

Çeşitli nedenlere bağlı olarak güvenlik kamerası veri  kaybı sıkıntısı yaşanabiliyor. Ancak bu durumda endişe edilmesine hiç gerek yok. Çünkü başarılı bir veri kurtarma çalışması ile  veri kaybı sorunu ortadan kaldırılabilir. Elbette bunun için profesyonel bir veri kurtarma firmasını tercih etmeniz gerekiyor. Çünkü kayıt cihazları her ne kadar bilgisayar sistemleri ile benzer bir yapıya sahip olsa da yazılımlarda bazı farklılıkların olduğunu da belirtmek gerekir. 

Bununla birlikte kimi zaman daha önce silinmiş verinin kurtarılması da gerekebiliyor.  Dolayısı ile profesyonellik bu noktada kendini çok daha net bir şekilde belli ediyor. Gold Data olarak uzun yıllardır sunduğumuz veri kurtarma hizmetleri kapsamında güvenlik kamerası veri kurtarma çalışmaları da yapıyoruz. Bu sayede  olası en kısa süre içerisinde veri kurtarma çalışmasını tamamlıyor, erişilemeyen verilerin erişimini sağlayarak tarafınıza ulaştırıyoruz.