icon
Türkiye'nin Her Yerinden 444 36 98

Bilgisayarların işletim sistemlerini zaman zaman format atarak yenilemek gerekebiliyor. Bazen de ihtiyaç doğmamış olsa dahi işletim sisteminin çökmesi nedeniyle ya da bilgisayarın açılmaması nedeniyle format atmak gerekebiliyor. Ancak bilindiği gibi bilgisayara format atmak, sabit diskte depolanan tüm verilerin silinmesi anlamına geliyor. Peki, format atılan bilgisayardan veri kurtarma mümkün olabilir mi? 

Elbette çeşitli nedenlerle format atılmış bir bilgisayardan da veri kurtarılabilir. Ancak bunun için profesyonel bir veri kurtarma merkezinin gerekli çalışmayı yapması gerekir. Çünkü bu çalışma üst düzey bir teknoloji gerektiriyor. Aynı zamanda özel olarak hazırlanmış bazı yazılımların kullanılmasına da gereksinim duyulabilir. Sonuç olarak format atılan bilgisayardan veri kurtarma işlemini ancak deneyimli ve uzmanlaşmış bir veri kurtarma firması gerçekleştirebilir. 


Hangi Veri Kurtarma Firması Seçilmeli?

Elbette bu durumda akıllarda hangi firmanın tercih edilmesi gerektiği sorusu dolaşıyor. Pek çok firma veri kurtarma işlemlerinde lider olduğunu, yüksek başarı grafiğine sahip olduğunu iddia ediyor. Ancak tercih yaparken mutlaka profesyonel ve somut çalışmalarını referans olarak gösterebilecek bir firmanın seçilmesi de büyük önem taşıyor. 

Firma seçimi yaparken güvenilirlik, uzmanlık, başarı oranlarının yanı sıra fiyat politikası olarak ta şeffaf firmalar tercih edilmelidir. 

Aynı zamanda referans gösterilen çalışmalara dair, ne oranda başarı elde edildiği bilgisini sizlere sunabilen firmalara odaklanmalısınız.