icon
Türkiye'nin Her Yerinden 444 36 98
Çeşitli nedenlerle bilgisayarların kullanılamaz bir form alması format atılmasını zorunlu kılabiliyor. Kimi zaman yazılımda meydana gelen bir sorun, kimi zaman da bilgisayara bulaşan kötü amaçlı yazılımlar nedeniyle bilgisayarda yer alan dosyalara erişim mümkün olamayabiliyor. Bu durumda format atılan bilgisayardan dosya kurtarma programı devreye giriyor. 

Öncelikle çeşitli nedenle bilgisayarınıza erişim sağlayamadığınızda yapmanız gereken ilk hamle format atmak olmayabilir. Bu durumda format atılan bilgisayardan dosya kurtarma programı arayışınıza da hiç gerek kalmayacaktır. Profesyonel bir veri kurtarma merkezine ulaşarak bilgisayarınızla ilgili sorun nedeniyle dosyalara erişemediğini belirtebilirsiniz. Bu durumda gerekli müdahalenin yapılması ve dosyalarınıza yeniden erişimin sağlanması mümkün olabilir. 


Format Atmadan Önce Dosyaların Kurtarılması Mümkün

Bu gibi durumlarda çok sayıda kişi paniğe kapılarak bilgisayarınıza format atmayı tercih ediyor. Bu durumda elbette bilgisayarda mevcut olan tüm dosyalar silinecektir. Herhangi bir program kullanarak ya da internette edinilen bilgileri ve yöntemleri uygulayarak bu dosyaları yeniden geri getirmeniz pek mümkün olmaz. Hatta bu durumda bilgisayarınıza farkında bile olmadan zarar verebilirsiniz. 

Yapmanız gereken ise profesyonel veri kurtarma çalışmalarından faydalanmanız olacak. Hem cihazda mevcut olan sorunun tespit edilebilmesi hem de dosyaların kurtarılması bakımından bu yöntem en akılcı seçimdir. Çünkü internetten indirilen gelişigüzel hazırlanmış yazılımlar silinen dosyalara erişim mümkünken, bu erişim imkanını tamamen ortadan kaldırabiliyor. Bu nedenle herhangi bir programı kullanarak dosyalarınıza daha fazla zarar vermemelisiniz. 


RASTGELE