icon
Türkiye'nin Her Yerinden 444 36 98

Fidye yazılımları her gün daha da gelişen ve daha da yaygınlaşan zararlı yazılımlar arasında yer almaktadır. Şifreleyiciler ve kilitleyiciler olarak iki türe ayrılan bu virüsler sisteminize bulaştığı zaman son derece tehlikeli olabilmektedir. Bilgisayarınıza bir şifreleyici bulaştığı zaman bilgisayarınızda yer alan bütün veriler şifrelenir ve ulaşılmazı imkansız hale gelir. 

Kilitlenen ve ulaşılamaz hale gelen dosyaların tekrar ulaşılabilir hale gelebilmesi için ise sizlerden fidye talep edilmektedir. Talep edilen fidye tutarları ise ortalama olarak 300 dolar civarındandır. Fidyeyi ödemediğiniz takdirde dosyalarınıza erişebilmeniz imkansız hale gelir. Ancak fidye ödemek dışında veri kurtarma işlemlerinden yararlanabilmeniz de mümkündür. 

Fidye yazılımlarından veri kurtarma işlemi son derece dikkat gerektiren ve profesyonel kişiler tarafından yapılması gereken işlemler arasında yer almaktadır. Doğru analiz çalışmaları yapıldıktan sonra laboratuvar ortamında uygulanması gereken very kurtarma çalışmalarıyla birlikte verileriniz kalıcı olarak geriye gelebilmektedir. 

Profesyonel Veri Kurtarma Çözümleri

Fidye yazılımı bulaşan sistemlere kendi başınıza müdahale etmeniz son derece tehlikeli olabilmektedir. Yanlış bir müdahale yaptığınız zaman verilerinizin bir daha geri gelememesine sebep olabilirsiniz. Bu durum bütün önemli verilerinizle vedalaşmanızla sonuçlanabilir. 

Profesyonel veri kurtarma firmaları arasından seçim yapacağınız zaman müşterileri tarafından olumlu geri dönüş alan güvenilir firmaları tercih etmeniz gerekmektedir. Bu sayede verilerinizi güvenilir kişilere emanet ederek verilerinizi geri alabilirsiniz.