En Yaygın Dizüstü Donanım Sorunları


Bu yazı şimdiye kadar bu sitede belirtilen en yaygın dizüstü bilgisayar donanım ile ilgili sorunları özetleyeceğim.

Ben işletim sistemi ile ilgili sorunlar, yalnızca dizüstü donanım sorunları içine kazma edilmeyecektir.

Ben en çok dizüstü bilgisayar arızası açıklamaları sağlamak ve sorunu gidermek ya da onarmak için bazı öneriler vereceğiz.

Sorun 1.
Laptop hiç açılmıyor.

dizüstü donanım sorunları

Sorunun açıklaması:  Eğer dizüstü AC adaptörünü taktığınızda, hiç açmadan hiçbir ışık vardır. Eğer güç düğmesine bastığınızda, hiçbir şey olmuyor. Dizüstü bilgisayar tamamen ölü gibi görünen, hiçbir ses, hiçbir yaşam göstergeleri yapar.

Olası sorun:
- AC bağdaştırıcısı başarısız oldu ve pil tamamen boşalmış. Her şeyden önce, AC adaptör test edin. Ölü varsa, adaptör değiştirin. 
- DC jakı anakart (veya DC jakı kırık) ayrılmış ve dizüstü AC adaptörü herhangi bir güç olamaz. Bu durumda DC jakı değiştirilmelidir. 
- Laptop anakart başarısız oldu. Büyük olasılıkla durumda, sabitleme değmez laptop varsa.

Test için bazı ipuçları laptop AC adaptör ve DC jak konnektörü .

Ayrıca, için adım adım talimatlar okuduğunuzdan emin olun ölü dizüstü giderme .

Sorun 2.
Laptop yanıyor, ancak ekran boş.

dizüstü donanım sorunları

Sorunun açıklaması: laptop fanı çalışıyor, soğutma üzerinde dizüstü dönüşte LED ışıkları yanıyor, ancak hiçbir şey ekranda görüntülenir. Ekran tamamen siyah ve boştur. Bile hiç Ekranda görüntü değil, bir çok loş bir görüntüsü vardır.

Olası sorun:
- Bu sorun, bellek yetersizliği ile ilgili olabilir. Bu başarısız bellek modülleri mümkün biri ve dizüstü o nedeniyle açılmıyor. Bu durumda onlar yuvası ile temasının iyi olduğundan emin olmak için bellek modüllerini yeniden yerine yerleştirmek deneyebilirsiniz. Sen tek bellek modülleri tek kaldırmayı deneyin ve sadece tek bir bellek modülü yüklü dizüstü test edebilirsiniz.Yeni modüller bellek modülleri yerine deneyebilirsiniz. 
- reseating / bellek modülleri yerine işe yaramazsa, sabit disk, DVD sürücü, modem, kablosuz kart, klavye, vb kaldırmayı deneyin … Diğer bir deyişle, minimum düzeyde dizüstü sökmeye ve tekrar test edin. Dizüstü hala açılmıyorsa, büyük ihtimalle anakart veya işlemci başarısız oldu.

Için bu kılavuzu okuyun barebone dizüstü sorun giderme .

Sorun 3.
Laptop art arda keser ve.

dizüstü donanım sorunları

Sorunun açıklaması:
dizüstü ekranda herhangi bir görüntü göstermeden açın. Birkaç saniye sonra dizüstü kendiliğinden kapanır. Sonra yeniden keser ve. Tamamen size güç kapalı dizüstü kadar tekrar tekrar açıp kapatma ve devam ediyoruz.

Olası sorun:
Büyük olasılıkla çünkü anakart hatası bir çeşit olur. Sen reseating / I Problem 2 açıklandığı gibi Belleği değiştirmeden deneyebilirsiniz. Bu işe yaramazsa, ben bu anakart ilgili bir hata olduğunu söyleyebilirim. 
Çoğu durumda daha iyi yeni bir dizüstü bilgisayar satın almak, anakart yerine değmez.

Sorun 4.
çalışırken Laptop gürültü yapıyor.

dizüstü donanım sorunları

Sorunun açıklaması:
laptop döner ve sabit bazı garip taşlama veya sarsmayı gürültü yapar dışında her şeyi, çalışıyor. Bazı dizüstü sesler her zaman yapmak, diğer dizüstü bilgisayarlar zaman zaman onlara sahip.

Olası sorun:
Çoğu durumda bu gürültü soğutma fanı veya dizüstü sabit disk geliyor.Sen dizüstü açabilirsiniz, gürültü yapmaya başlar kadar bekleyin ve bilgisayarın altındaki yakından dinlemek sonra. Dizüstü soğutma fanı çalışmaya başladığında gürültü yapmak başlarsa, büyük ihtimalle başarısız bir fan var. Soğutma fanı değiştirin.

Fan iplik değil bile dizüstü gürültü yaparsa, muhtemelen sabit disk geliyor.En kısa sürede sabit sürücüdeki tüm kişisel verileri yedekleyin, bunu her an başarısız olabilir. Sabit sürücüyü değiştirin.

Burada gürültü fan veya sabit disk gelen olmadığını anlamak için başka bir tekniktir. Dizüstü ve stat dizüstü sabit diski çıkarın. Isınır ve fan dönmeye başlayıncaya kadar bekleyin. Dizüstü hala sabit disk çıkarılmış hatta aynı ses çıkarıyorsa, büyük olasılıkla kötü hayranı.

Sorun 5.
Laptop kapanır veya kullanım sırasında donuyor.

dizüstü donanım sorunları

Sorunun açıklaması:
laptop düzgün ama sonra açılır ve çalışan bir donuyor veya herhangi bir uyarı olmadan kapanır iken. Bu durumda, dizüstü altındaki sıcak hisseder.Ayrıca, soğutma fanı normalden daha çok çalışır.

Olası sorun:
Büyük olasılıkla bu ısı ile ilgili bir konudur. Soğutma modülü tozla tıkanırsa çünkü olur ve dizüstü düzgün bir “nefes” Yapamam. Dizüstü bilgisayar kapatıldığında ya da işlemci (CPU) aşırı ısınması nedeniyle donduruyor. Soğutucu fan ve soğutucu temizlenmesi sorunu düzeltmek gerekir.

Burada düzeltmek nasıl dizüstü ısı ile ilgili sorunlar .

Sorun 6.
Laptop batarya düzgün şarj olmuyor.

dizüstü donanım sorunları

Sorunun açıklaması:
laptop batarya düzgün şarj durdu. Bu, laptop güç konektörü içinde AC adaptör fiş konumunu ayarlamak sadece sonra tüm veya ücretli şarj değil.

Olası sorun:
- Pil başarısız oldu. Pil şarj durmuş ise tamamen ilk pili yeniden bağlamayı deneyin. Bu işe yaramazsa, bataryayı çıkarın ve sadece AC adaptör ile dizüstü çalıştırmayı deneyin. Laptop AC adaptör ile iyi çalışır ama hiç şarj değilse, büyük olasılıkla kötü pil veya anakart sorunu da var. İlk pili değiştirmeyi deneyin. 
- Gevşek DC güç konnektörü. Bağlayıcı içinde AC adaptör ucunun konumunu ayarlamak yalnızca sonra pili şarj olmuyorsa, bu DC jack ile ilgili bir sorundur.

Sorun giderme için bazı ipuçları pil şarj sorunları .

Sorun 7.
Ekran ışığı çalışmıyor ya da dizüstü bilgisayar çalışırken başarısız değil.

dizüstü donanım sorunları

Sorunun açıklaması:
Ekran ışığı kapatır iken dizüstü düzgün ama bir süre sonra başlar. Görüntü hala ekranda görünür ama çok karanlık. Bazı durumlarda ekran ışığı başlar asla ama hala ekranda çok zayıf bir görüntü görebilirsiniz. Tüm durumlarda dizüstü Video harici monitör veya TV ince görünmektedir.

Olası sorun:
Büyük olasılıkla bu ya ekran invertör veya ekran arka aydınlatma lambası (CCFL) hatası var. Her ikisi de çok benzer ekran ışığı gitmek neden başarısız. Ya yeni çalışma invertör veya bilinen iyi bir aydınlatma lambası: etkili başarısızlık bu tür trobuleshoot için, bazı yedek parça gerekir.

Aşağıdaki makale açıklar dizüstü arka yetmezliği giderilir .

Sorun 8.
Laptop ekranda garip veya bozuk bir imaja sahiptir.

dizüstü donanım sorunları

Sorunun açıklaması:
laptop düzgün yanıyor, ancak ekranda, kötü yanlış veya bozuk görüntü gösterir.

Olası sorun:
- Ekran kartı arızası. Her şeyden önce, harici monitörde görüntü çıkışı ile dizüstü test edin. Eğer harici bir ekranda aynı sorun görüyorsanız, büyük olasılıkla bu grafik kartı ile ilgili başarısızlık. 
- Sorun yalnızca dizüstü ekranda görünürse, aşağıdakilerden birini ilgili olabilir: video kablosu ve anakart arasında veya zayıf bağlantı LCD ekranı veya video kablosu arızalı ya da LCD ekran başarısız oldu.

Bu makalede, bazı gösterir başarısız dizüstü video örnekleri ve sorunu daraltmak açıklar.

Ayrıca, bu makalede açıklamak okumak bir dizüstü garip renkler gösterilen neden ekranda.

Sorun 9.
Bazı dizüstü klavye tuşları çalışmıyor.

dizüstü donanım sorunları

Sorunun açıklaması:
laptop açılır ve düzgün çalışır ancak bazı klavye tuşları tüm yazın yada yanlış karakterler hiç çalışmıyor.

Olası sorun:
Büyük olasılıkla bu klavye başarısız oldu. Laptop klavyeleri tamir değildir.Bazı tuşları çalışmıyor Eğer gerekecek klavyeyi değiştirin .

Sorun 10.
dizüstü klavye Eksik veya kırık tuşları.

dizüstü donanım sorunları

Sorunun açıklaması:
Bir anahtar laptop klavye ayrılmış var.

Problem çözüm:
bir anahtar klavye ayrılmış var ise, tüm klavye değiştirmeden bunu düzeltmek için hala mümkün. 
Umarım anahtar menteşeleri zarar vermedi. 
eksik birçok anahtar varsa, muhtemelen tüm klavye değiştirmek mantıklı .

Aşağıdaki makalede açıklar klavye için bir anahtar geri nasıl ekleneceğini .

Sorun 11.
Laptop başlangıçta tekrarlayan bip sesi çıkarır.

dizüstü donanım sorunları

Sorunun açıklaması:
Bu laptop açmak, ancak ekranda hiçbir video yoktur. Bunun yerine, dizüstü tekrarlı bip sesi yapar. Klavye tuşlarını basarsanız sorunu “düzeltmeye” olabilir.

Problem çözümü:
Klavyede bir sıkışmış anahtar olmadığından Büyük olasılıkla o olur. Bu durumda gerekecek klavyeyi değiştirin .

Sorun 12.
Sıvı laptop döktü.

dizüstü donanım sorunları

Sorunun açıklaması:
Bu laptop bir şey döktü ve çalışma durduruldu oluyor.

Problem çözümü:
Sıvı dökülmeleri çok tehlikeli ve tahmin edilemez. Bu olduysa, ASAP dizüstü kapatın bataryayı çıkarın ve tüm iç parçaları sıvı hasar kontrolü kadar kullanmayın. 
Eğer zarar temizledikten sonra bu laptop yeniden çalışır mümkün eşik var.

Yaygın yaşanmakta olan hard diskin kafa vurması sorunu ve çözüm yöntemlerini hard diskiniz kafa vuruyorsa ne yapmalısınız yazımızda bulabilirsiniz.

YAZIYI PAYLAŞ
  • Son Yazılar