icon
Türkiye'nin Her Yerinden 444 36 98

Hızla ilerleyen teknoloji sayesinde artık pek çok çalışma çok daha başarılı neticeler doğurabiliyor. Bunlar arasında veri kurtarma hizmetleri de bulunuyor. Hard diskler, USB aygıtlar ya da telefonlar gibi çeşitli cihazlarda veya aygıtlarda depolanan veriler onlarca farklı nedene bağlı olarak erişilmez olabiliyor. Aygıtın kırılması, bozulması ve virüs bulaşması en sık karşılaşılan durumlar arasında yer alıyor.

İşte bu sorunu yaşayanlar bu defa en iyi veri kurtarma markası hangisi şeklinde bir araştırma yapmaya başlıyor. Aslında nedenini bilmeseniz de herhangi bir veriye ulaşamadığınızı, dosyanın açılmadığını ya da bozuk dosya görünümü olduğunu fark ettiğiniz anda yapmanız gereken de profesyonel veri kurtarma hizmetlerinden faydalanmanız olacak. Genellikle kişiler kendileri sorunu anlamaya ve düzeltmeye çalışırken verilere daha fazla zarar veriyor.

Profesyonel Veri Kurtarma Hizmetleri

İnternetten indirilen yazılımlar ve benzeri yöntemlerle sorunun ne olduğu anlaşılmadan veri kurtarmaya çalışmak, en iyi veri kurtarma şirketi tarafından yapılan çalışma olsa dahi verinin kurtarılmasını önleyebiliyor. Bu nedenle hiçbir işlem yapmadan derhal aygıtı ya da cihazı veri kurtarma firmasına ulaştırmak, en doğru tercih olacaktır. Ulaştırma esnasında da cihaz ya da aygıtı zarar görmeyecek şekilde paketlemek gerektiğini de unutmayın.

Fotoğraflar, videolar, belgeler, dokümanlar, çizimler kısacası tüm veriler için artık profesyonel kurtarma çalışmaları yapılabiliyor. Ancak bu çalışmanın ne olduğu ya da hangi yöntemle uygulanacağı, yaşanan soruna göre farklılık arz edebiliyor. Örneğin kırılmış bir hard diskten veri kurtarmak ile virüs bulaşmış bir hard diskten veri kurtarmak için yapılan çalışma birbirinden farklıdır.

Yeni teknikler ve yazılımlar geliştirilmesi ile birlikte artık yapılan çalışmayla verilerin kurtarılma olasılığı % 90’lara kadar yükseldi. Fakat yine de halen her verinin kesinlikle kurtarılacağı garantisini hiçbir firma veremez. 

Bozuk hard diskte veri kurtarma ile ilgili ufak bir rehbere ihtiyaç duyuyorsanız sizler için hazırladığımız bir önceki yazımız olan bozuk hard diskten veri kurtarma yazımıza da göz atabilirsiniz!


RASTGELE