icon
Türkiye'nin Her Yerinden 444 36 98

Veri kurtarma çalışmalarına her durumda ihtiyaç doğabilir. Bu çalışmalar her dosya için ya da her cihaz ve aygıt için aynı şekilde dizayn edilmiyor. Üzerinde çalışılacak olan dosyaya göre kullanılan tekniklerden tercih edilen yazılımlara kadar pek çok unsura değişkenlik gösterebiliyor. Bu nedenle bat dosyası için de veri kurtarma çalışmalarının profesyonel yöntemlerle yapılması gerekir. 

Bat Dosyasındaki Veri Programla Kurtarılır mı? 

Bozulan ya da virüs kaynaklı olarak çeşitli sorunların meydana geldiği bat dosyası içindekileri kurtarma amaçlı olarak özel bir veri kurtarma çalışmasının yapılması gerekiyor. Aksi halde verilere erişim imkansız hale gelebilir. Öncelikle veri kaybının ya da verilere ulaşamamanın nedenlerinin tespit edilmesi gerekiyor. Ardından gerekli çalışma planlanır ve hemen zaman kaybedilmeden veri kurtarma çalışmasına başlanır. 

Bu durumda akıllara gelen ilk soru internetten edinilen bazı programlar ile veri kurtarma çalışmasının yapılmasının mümkün olup olmadığıdır. Maalesef az önce de belirttiğimiz gibi bu çalışmaların kesinlikle profesyonel yöntemlerle yapılması gerekiyor. İnternetten bilgisayarınıza indirdiğiniz bir programın bat dosyasındaki verileri kurtarma olasılığının son derece düşük olduğunu belirtebiliriz. 


Bat Dosyası Açılmadığında Ne Yapmak Gerekir?

Hatta bu yolu denemeniz durumunda verilere daha fazla da zarar verebilirsiniz. Gold Data olarak bat dosyası içerisindekileri kurtarma amaçlı olarak çok sayıda farklı çalışma gerçekleştirdik. Farklı yöntemleri denemek yerine müşteri hizmetleri merkezimizi aramanız durumunda konuyla ilgili detaylı bilgi aktarabilir ve size yapmanız gerekenleri adım adım iletebiliriz. 

Özellikle bat dosyası içindeki veriler önemliyse risk almamanızı ve gelişigüzel yöntemleri tercih etmemenizi tavsiye ederiz. Virüs nedeniyle uzantısı değiştirilmiş olan dosyalar üzerinde de gerekli tüm çalışmayı kısa sürede tamamlıyoruz. Bu konuda da bizimle iletişime geçerek daha detaylı bilgi alabilirsiniz. 


RASTGELE