icon
Türkiye'nin Her Yerinden 444 36 98
partner

Veri kaybı çok sayıda kişinin başına gelen istenmeyen durumlardan biridir. Kötü amaçlı yazılımlar, yanlışlıkla sil komutunun verilmesi,  donanım ya da yazılımla ilgili herhangi bir sorun yaşanması gibi durumlarda verilere ulaşmak mümkün olmayabilir. Bu gibi durumlarda zaman kaybetmeden ve cihaza ya da aygıta herhangi bir müdahalede bulunmadan profesyonel bir veri kurtarma firması ile iletişime geçmeniz gerekiyor.

Kimi zaman disklerin başlatılmaması gibi çeşitli sorunlarla karşılaşabiliyoruz. Bu gibi durumlarda da  paniğe kapılmak ve gelişigüzel müdahalelerde bulunmamak gerekiyor.  Çünkü başlatılamayan diskten veri kurtarma  çalışmasının da mutlaka profesyonel teknikler kullanılarak gerçekleştirilmesi lazım.  Disklerin başlatılmaması pek çok farklı nedenle ortaya çıkabilen bir problem.

Disk Başlatılamadığında Ne Yapmak Gerekir?

Bu nedenle başlatılamayan diskten veri kurtarma  çalışmasının bu sorunun neden kaynaklandığını belirlenmesinin ardından yapılması gerekiyor.  Tahmin edebileceğiniz gibi bu çalışmanın da ayrı bir uzmanlık ve profesyonellik gerektirdiği aşikar. Diskin başlatılamaması  ya da başlatıldığında anında otomatik olarak kapanması gibi çeşitli sorunlar yaşadığınızda yapmanız gereken en doğru tercihi profesyonel bir veri kurtarma firması ile iletişime geçmeniz olacak.

Bu gibi durumlarda yapılan en büyük hata internette araştırma yapmak ve sonrasında bu araştırmada edinilen gelişigüzel bilgileri uygulamak oluyor. Herhangi bir program yükleyerek çalışmayan bir diskten verileri aktarmanız mümkün olmaz.  Donanım nedeniyle yaşanan bir sorun yada yazılımdan kaynaklı bir problem nedeni ile çalışmayan disklerin herhangi bir program ile çalıştırılması için yapılan denemeler beyhude bir çabadan öteye gidemeyecektir.

Veri Kurtarma Çalışması Uzmanlık Gerektirir!

Aksine bu tür çabaların bilgisayarınıza ya da diskinize ciddi zararlar verebileceğini belirtmemiz gerekiyor. Zira veri kurtarma adı altında lanse edilen pek çok program profesyoneller tarafından kullanılması gereken yazılımlardır. Bu nedenle bilgisayarınıza ücretsiz olarak indirebileceğiniz çeşitli programlarla veri kurtarma çalışması yapmanız pek olası bir durum değildir.

Bu denli ciddi bir risk almak yerine bizi aramanız ve ne yapmanız gerektiğini sormanız çok daha doğru bir seçim olacak. Veri kurtarma alanında sunduğumuz hizmetlerden siz de faydalanabilir ve böylelikle  cihazlarınızı ya da aygıtlarınızda riske atmadan verilerinize kavuşabilirsiniz.  Daha detaylı bilgi almak isterseniz müşteri hizmetleri merkezimizi çekinmeden arayın.


Sizi Arayalım